Data dodania: 13.01.2020  |  wyświetlenia: 3956
28 Finał WOŚP w powiecie piskim
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała. Zebraliśmy prawie 150 tys. złotych
28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Wynik ogólnopolskiej zbiórki poznamy za kilka miesięcy. Wiemy natomiast, że w naszym powiecie pobity został rekord. Zebrano prawie 150 tys. złotych.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - to fenomen na skalę światową. Zryw jednoczący rodaków w szczytnym celu. Zebrane podczas akcji środki służą ratowaniu zdrowia i życia pacjentów. Trudno sobie już wyobrazić stan szpitalnej infrastruktury bez setek specjalistycznego sprzętu, który trafił tam właśnie dzięki pieniądzom z WOŚP.Orkiestra to największa w naszym kraju zbiórka publiczna, podczas której zaangażowanych jest blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Działa około 1700 sztabów, w których rozliczana jest zbiórka, także za granicą.


W Piszu w WOŚP zaangażowało się 80 wolontariuszy - w różnym wieku, z tym samym zapałem, puszkami w rękach i serduszkowymi naklejkami wyszli na ulice.

Orkiestra to także licytacje, pokazy sportowe i ratownictwa, koncerty, taniec i zabawa. Radość, którą mamy w sercach niosąc pomoc innym jest tego dnia ogromna.


A jak sprawili się darczyńcy? Rewelacyjnie. Pisz zebrał 44 tys. zł, tym samym pobito wynik ubiegłorocznej zbiórki, gdy zebrano 31 885 zł.


Ruciane-Nida zebrało 20 739,37 zł, Orzysz - 31.873,98 zł. Biała Piska po raz pierwszy zorganizowała Finał WOŚP u siebie i to z jakim rezultatem - mieszkańcy gminy wrzucili do puszek WOŚP - 48 259,81 złotych + 17,30 euro + 3,89 USD.


Powiat piski zebrał 144 871plus obca waluta. To prawie o 60 tys. więcej niż w roku 2019. Brawo MY!


Fot. PDK, UM Biała Piska, UM Orzysz, DK Ruciane-Nida.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt