Data dodania: 02.12.2019  |  wyświetlenia: 889
Widzisz osobę bezdomną. Nie bądź obojętny
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Niskie temperatury, zwłaszcza w nocy, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Nie bądźmy objętni.
Policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.
Każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania nie tylko dla mundurowych, ale także dla każdego przechodzącego obok obywatela, który powinien w tym momencie powiadomić odpowiednie służby.
Policjanci apelują do mieszkańców powiatu piskiego, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka - mówi kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie.
Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub pogotowia ratunkowego. Można również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznaczyć na niej miejsce, gdzie przebywają osoby potrzebujące pomocy. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt