Data dodania: 07.11.2019  |  wyświetlenia: 3112
Ze szczycieńskiej policji do piskiego M-GOSIR
Zbigniew Waleszczyński nowym dyrektorem piskiego ośrodka sportu
Pod koniec października nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu. Miejsce odwołanego 18 października Wojciecha Waszkiewicza objął Zbigniew Waleszczyński - były zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie.
Zbigniew Waleszczyński był jednym z dwóch kandydatów na stanowisko szefa piskiego sportu. Zarówno on, jak kontrkandydat nie pochodzą Pisza. Waleszczyński ukończył Administrację i związany był głównie z Policją. Ostatnią zajmowaną przez niego posadą był stanowisko zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Predyspozycje zawodowe nowo wybranego dyrektora niekoniecznie pokrywają się ze sportem. Dlaczego zatem okazał się najlepszym kandydatem? Postanowiliśmy zapytać Burmistrza Pisza.
Kandydat wykazał się dobrym przygotowaniem merytorycznym. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w pracy z ludźmi, w zespołach pracowniczych, jak i w charakterze przełożonego. Ma odpowiednią wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu. Interesuje się sportem i szeroko pojętą rekreacją. Sam aktywnie uprawia różne dyscypliny sportowe - komentuje decyzję wyboru UM w Piszu.
O nowe stanowisko pytaliśmy również nowego dyrektora:
Z racji pełnionej funkcji brałem udział w organizowaniu i nadzorowaniu imprez sportowych, także o charakterze masowym jak również przedsięwzięć i wydarzeń o charakterze rekreacyjnym - informuje Zbigniew Waleszczyński - Interesuję się wieloma dziedzinami sportu - uprawiam tenis stołowy na poziomie ligi amatorskiej oraz szeroko pojętą rekreacją.
Zapytaliśmy również, czy i jak funkcjonowanie piskiego ośrodka sportu zmieni się pod kierownictwem nowego dyrektora oraz jakie kierunki rozwoju planuje Waleszczyński.
Jako dyrektor ośrodka planuję podjąć działania zmierzające do aktywizacji mieszkańców, w tym propagowania szeroko pojętej rekreacji i kultury fizycznej. Ośrodek realizuje zadania własne Gminy Pisz w zakresie rozwoju kultury fizycznej i wspierania różnych form aktywności. Kalendarz imprez i wydarzeń sportowych na terenie Gminy Pisz na rok 2020 jest w fazie opracowania. Planując konkretne wydarzenia i imprezy musimy brać pod uwagę koszty oraz możliwości kadrowe i te związane z infrastrukturą ośrodka. Jeszcze w tym roku organizujemy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza oraz zawody pływackie z cyklu Family Cup. Kolejny sezon działalności rozpoczną Piskie Morsy, korzystające z obiektów ośrodka. Wspieramy też organizacje i osoby prywatne zajmujące się działalnością charytatywną – na terenie plaży miejskiej planowana jest akcja dobroczynna na rzecz jednej z potrzebujących rodzin. Jesteśmy do dyspozycji mieszkańców. Zachęcamy do korzystania z obiektów sportowych będących w posiadaniu i administrowaniu ośrodka.
Z niecierpliwością czekamy na plan pracy na kolejny sezon, a o zawartych w nich wydarzeniach sportowych będziemy pisali. Miejmy nadzieję, że pojawią się nowe, ciekawe inicjatywy piskiego ośrodka sportu. Kibicujemy również dyrektorowi w odnalezieniu pomysłu na zagospodarowanie i wypromowanie portu nad Pisą, który od niedawna znajduje się pod opieką M-GOSiR - u.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt