Data dodania: 25.10.2019  |  wyświetlenia: 2209
ks. Mirosław Stanisław Wachowski otrzymał nominację od papieża Franciszka
Piszanin w kierownictwie watykańskiej dyplomacji
Ks. prał. Mirosław Stanisław Wachowski został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka Podsekretarzem ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Dotychczas pełnił funkcję radcy nuncjatury w Sekcji ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu.
24 października 2019 biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowało o nominacji  ks. prał. Mirosława Stanisława Wachowskiego na Podsekretarza ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Ks. prał. Mirosław Stanisław Wachowski urodził się 8 maja 1970 r. w Piszu. 15 czerwca 1996 r. przyjął w Ełku święcenia kapłańskie i został inkardynowany do diecezji ełckiej. Jest doktorem prawa kanonicznego. Po studiach w Papieskiej Akademii Kościelnej, 1 lipca 2004 r. rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Był Sekretarzem Nuncjatury Apostolskiej w Senegalu, potem w Przedstawicielstwie Stolicy Apostolskiej przy Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu, następnie Radcą Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, a od 2015 r. w Sekcji Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski gratulacje i życzenia przekazał Księdzu Prałatowi Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Życzenia już napływają z zaprzyjaźnionych diecezji i  od przyjaciół.

Diecezja Ełcka wyraża ogromną wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za to wielkie wyróżnienie Kapłana Diecezji Ełckiej i okazane zaufanie - czytamy na stronie diecezji ełckiej - Ks. prał. Mirosławowi składamy serdeczne gratulacje i życzenia, by Duch Święty umacniał Go i prowadził w posłudze na rzecz Kościoła Powszechnego. Zapewniamy o szczerej modlitwie i wypraszamy wszelkie niezbędne łaski i Boże błogosławieństwo.

Źródło: episkopat.pl
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt