Data dodania: 16.10.2019  |  wyświetlenia: 9482
Przywrócony ruch pociągów na linii kolejowej Szczytno-Pisz
Pociąg z Pisza do Olsztyna już od niedzieli. Podróż o pół godziny krótsza.
20 października zostanie przywrócony ruch pociągów na modernizowanym odcinku linii kolejowej Szczytno-Pisz.
Prace remontowe na tym odcinku trwały ponad rok. Pomiędzy Szczytnem a Piszem wymieniono 60 km toru, zamontowano nowoczesne urządzenia sterowania ruchem oraz zbudowano nowe perony na stacjach i przystankach.


Zlikwidowano dotychczasowe przejście przy ruinach dworca.


Nowe przejście dla pieszych od strony ul. Dworcowej.

Jesteśmy ciekawi jak często będą wymieniane worki i jak szybko te estetyczne pojemniki zostaną zdemolowane.

Poprawa komfortu jazdy to jedno, drugim plusem jest skrócenie czasu jazdy. Dzięki unowocześnieniu linii kolejowych przejazd z Pisza do Szczytna zostanie skrócony o 30 minut i zajmie 55 minut.

W drugim kwartale 2020 r. do ruchu oddany zostanie odcinek linii z Pisza do Ełku. Pociągi pasażerskie pojadą wówczas z prędkością do 120 km/h, a czas przejazdu w relacji Szczytno - Ełk skróci się o połowę - z ok. 3 godz. do 1,5 godz. Podróż na trasie Olsztyn - Ełk potrwa nieco ponad 2 godziny.

Nowością peronu piskiego będzie przejście dla pieszych, które usytuowane będzie po wschodniej części peronu. Jedyne wejście na peron będzie możliwe od strony ulicy Dworcowej na wysokości kościoła p.w. św Józefa. Zlikwidowano dotychczasowe przejście przez tory obok starego dworca.


Niestety nie przewidziano przejścia od strony Olsztyńskiej. Ludzie będą przechodzili przez torowisko.

Od niedzieli do Olsztyna dojedziemy w 3 kursach. Normalny bilet będzie kosztował 22 zł, a podróż będzie trwała 1 godzinę i 36 minut (2 kursy szynobusowe) oraz 1 godzinę 46 minut (jedno połączenie tradycyjne).
Podróż "koleją" do Ełku, z uwagi na trwający remont linii Pisz - Ełk, nadal będzie zorganizowana za pomocą zastępczych autobusów.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt