Data dodania: 26.09.2019  |  wyświetlenia: 4841
Długo czekaliśmy na tę inwestycję
Będzie przejazd kolejowy z Mazurskiej na Długą i Pionierów
Nowy przejazd kolejowy powstanie na ul. Mazurskiej i połączy ulice Długą i Pionierów. Inwestycja zrealizowana zostanie do połowy grudnia 2019 roku.
Budowa przejazdu na ulicy Mazurskiej to przedsięwzięcie wychodzące naprzeciw potrzebom mieszkańców osiedla domów jednorodzinnych Łupki, którzy od wielu lat zabiegali o jego budowę. Nowy przejazd w znacznym stopniu ułatwi i skróci czas dojazd do centrum miasta.

Przejazd na ul. Mazurskiej w dużym stopniu wpłynie na poprawę komunikacji miejskiej. Przede wszystkim odciąży skrzyżowanie ulic: Wojska Polskiego, Czerniewskiego i Trzcinowej, na którym codziennie tworzą się korki – uważa Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza. Mieszkańcy największego osiedla domów jednorodzinnych w Piszu nie będą musieli nadkładać kilometrów by dostać się do pracy, czy dowieźć dzieci do szkół i przedszkoli.

Inwestycja kosztować będzie blisko 600 tys. zł. W miejscu dotychczasowego przejścia przez torowisko, wybudowany zostanie dwupasmowy przejazd samochodowy z zaporami, sygnalizacją świetlną i ciągami komunikacyjnymi dla pieszych i rowerzystów. Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji zaplanowano na początek października. W tym też miesiącu powinny się rozpocząć prace budowlane.

Źródło: Urząd Miejski w Piszu


ZDANIEM PISZANINA

To bardzo dobra wiadomość. Szczególnie dla mieszkańców ulicy Długiej i całego Reganówka. Ale nie tylko - znacznie łatwiej będzie turystom dostać się do naszego jeziora.

Jednak powstaje pewien problem, który należy rozwiązać jak najszybciej. W godzinach porannych znacznie zwiększony zostanie ruch na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulicy Mazurskiej z Wojska Polskiego i Sikorskiego. Szczególnie niebezpieczny jest zjazd z Mazurskiej w prawo w ul. Wojska Polskiego, gdzie ( z uwagi na ostry kąt) bardzo utrudniona jest widoczność samochodów jadących od strony wschodniej.

Przydałoby się w tym miejscu rondo lub jakieś inne rozwiązanie komunikacyjne.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt