Data dodania: 07.10.2019  |  wyświetlenia: 3165
Inwestycja mieszkaniowa Gminy Pisz
Przybędzie 17 mieszkań socjalnych
Rozpoczęto prace przygotowawcze pod budowę budynku komunalnego z mieszkaniami socjalnymi w Piszu. Dwupoziomowy budynek wielorodzinny powstanie na ulicy Nidzkiej, przy skrzyżowaniu ulic Olsztyńskiej i Warmińskiej.
W budynku znajdzie się 17 mieszkań o powierzchniach 24, 34 i 52 m2. Na parterze zaplanowano lokale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - podjazdy zewnętrzne i wyposażenie wewnątrz będzie spełniać wymogi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynek będzie wyposażony w media, a ogrzewanie i energia elektryczna opłacane będą przez lokatorów w systemie przedpłat.


W skład mieszkań wejdzie pokój, salon z aneksem kuchennym, przedpokój oraz łazienka. Koszt budowy obiektu wyniesie prawie 2,5 mln zł. 35 procent tej kwoty pokryje dofinansowanie z Banku Gospodarki Krajowej.


To dobra wiadomość dla ewentualnych lokatorów. Można by się jednak zastanowić, czy to najlepsza z możliwych lokalizacji dla tego typu inwestycji? Bliskie sąsiedztwo drogi Pisz-Ruciane-Nida może być uciążliwe dla przyszłych mieszkańców. A teren wokół? Czy będzie dość przestrzenny do zagospodarowania i funkcjonowania dla 17 rodzin? Stan techniczny ulicy Nidzkiej tymczasowo również pozostawia wiele do życzenia. Gmina planuje jednak modernizację tej drogi.

Odbiór mieszkań przewidziano w grudniu 2020 r.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt