Data dodania: 24.09.2019  |  wyświetlenia: 912
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Wędkarstwie Spinningowym
40 szczupaków i 30 okoni złowiono podczas wędkarskich zawodów spinningowych
Fot. orzysz.pl
W niedzielę, 22 września na jeziorze Orzysz odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Wędkarstwie Spinningowym.
W Otwartych Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Wędkarstwie Spinningowym wystartowało 46 teamów. Na jeziorze Orzysz rywalizowali wędkarze z Warmii i Mazur, Podlasia i Mazowsza. Międzynarodowego charakteru imprezie dodali także żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO, którzy do rywalizacji wystawili po jednym zespole z Rumunii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Pogoda, jak podkreślają zarówno organizatorzy, jak i sami uczestnicy zmagań, była trudna do wędkowania. Aby złowić szczupaka bądź okonia trzeba było wykazać się nie lada cierpliwością. Najlepiej z poskromieniem drapieżników poradzili sobie Zbigniew Maciejewski i Michał Rowiński z Augustowa. Na swoim koncie zapisali sześć szczupaków, których łączna długość wyniosła 351 cm.


Za nimi uplasowała się dwójka orzyskich wędkarzy - Krzysztof Bańkowski i Marcin Filipowicz, ukończyli rywalizację z sumą 269 cm, z ośmioma okoniami i szczupakiem. Podium zamknęli wędkarze z Olsztyna – Marek Markiewicz i Dariusz Pieśko. Na ich wynik – 234 cm, złożyły się trzy szczupaki i tyle samo okoni.

Największego szczupaka – 69 cm złowili Adam Markowski i Piotr Rudnia (Olsztyn), natomiast największy okoń padł łupem Romana Romaniuka i Łukasza Dawida (Mrągowo).


W klasyfikacji dodatkowej, w której pod uwagę brane były wyłącznie zespoły składające się z członków Koła PZW w Orzyszu, najwyżej sklasyfikowani zostali Krzysztof Bańkowski i Marcin Filipowicz (na zdj.). Drugie miejsce zajęli Paweł Nitkiewicz i Tadeusz Grudziński, a podium zamknęło dwóch Łukaszów – Nowakowski i Rzodkiewicz.

Koordynatorem zawodów był Łukasz Nikołajuk.
Źródło: orzysz.pl

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt