Data dodania: 06.07.2019  |  wyświetlenia: 3366
Wiemy, kto zastąpi Zuzannę Konopę
Barbara Milewska nowym dyrektorem ZEOSP
Fot. www.pisz.pl
Od lewej: Andrzej Szymborski, Barbara Milewska, Zuzanna Konopa
Barbara Milewska została wybrana na Dyrektora Zespołu Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu, zastępując zwolnioną Zuzannę Konopę, piastującą to stanowisko przez ostanie 11 lat.
Pani Barbara Milewska spełnia wymagania określone w ogłoszeniu o naborze. W rozmowie kwalifikacyjnej wykazała się znajomością zadań realizowanych przez Zespół Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu i na stanowisku dyrektora ww. jednostki - takie uzasadnienie wyboru opublikowano na urzędowej stronie.
Barbara Milewska pełniła już funkcje kierownicze - dwukrotnie była dyrektorem Gimnazjum nr 1 w Piszu. Pierwszy raz w wyniku sporu Zenona Bednarczyka i Andrzeja Szymborskiego w 2006 roku. Przypomnijmy, wówczas burmistrz odwołał Bednarczyka z funkcji dyrektora Gimnazjum nr 1. Ten szukał sprawiedliwości u wojewody i rzeczywiście został przywrócony w  obowiązkach, ale nie wrócił już na dyrektorski fotel. Zasiadła tam Barbara Milewska.

Z archiwum: Przeczytaj artykuł Porządki w Gimnazjum

Po zmianach władzy w mieście i objęciu funkcji burmistrza przez Jana Alickiego zmieniono dyrektora placówki, w międzyczasie Milewska pracowała jako nauczyciel w gimnazjum. Ponownie została dyrektorem wraz z kolejnymi rządami Szymborskiego w 2015 roku.

Od 2019 roku Barbara Milewska będzie szefową ZOSP-u. Dlaczego? Wyjaśnień konkretnych brak, a te podane w uzasadnieniu są lakoniczne? Postawa kandydatki zaprezentowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej świadczy o jej predyspozycjach do wykonywania obowiązków pracownika samorządowego - czytamy w urzędowym piśmie.

Nieoficjalnie wiadomo, że na stanowisko dyrektora ZEOSP-u aplikowało łącznie czterech kandydatów.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt