Data dodania: 31.05.2019  |  wyświetlenia: 1521
1 mln złotych dla piskiego szpitala
Budynek SPZOZ Pisz czeka termomodernizacja
Ponad 75 milionów złotych unijnych środków trafi do gmin, firm i szpitali. 30 maja w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie zostały podpisane 32 umowy na dofinansowanie projektów z RPO WiM 2014-2020.
28 gmin, powiatów i instytucji otrzyma środki unijnego dofinansowania na działania poprawiające efektywność energetyczną w budynkach publicznych.

Wsparcie otrzymały przedsięwzięcia zakładające głęboką kompleksową modernizację budynków, czyli m.in. ocieplenie obiektu, wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne, przebudowę systemów grzewczych, systemów wentylacji i klimatyzacji, instalację systemów chłodzących, w tym również OZE.

Foto.warmiamazury.pl
Wśród beneficjentów znalazły się m.in. placówki służby zdrowia w Elblągu, Piszu i Morągu, Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie, Żegluga Ostródzko-Elbląska w Ostródzie oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

Szpital w Piszu uzyskał grant 1 035 731,37  na dofinansowanie termomodernizacji wielofunkcyjnego budynku położonego przy ulicy Klementowskiego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt