Data dodania: 01.09.2005  |  wyświetlenia: 1344
Zaczęło się w sierpniu...
Zaczęło się w sierpniu...

Uroczystości upamiętniające 25-lecie "Solidarności", celebrowane tak hucznie w Gdańskiej Stoczni i Hali Olivii, to zaledwie początek, choć najbardziej spektakularny tego, co dzieje się i dziać będzie w kraju - happeningów, przedstawień, wystaw i spotkań z bohaterami sierpnia 80. To dzięki wspomnieniom świadków tamtych dni, najmłodsze pokolenie ma szansę poznać prawdziwą historię walki polskiego podziemia niepodległościowego przeciwko komunizmowi, walki o suwerenność państwa i wolność obywateli, wszystko w duchu solidarności.

W rocznicę sierpnia 80 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu zorganizowano wystawę pt. "Zaczęło się w sierpniu...". Ekspozycja poświęcona jest początkom przemian polityczno-społecznym w naszym kraju. Wystawę w dużej mierze stanowią zdjęcia, które oddają atmosferę nie tylko wydarzeń sierpniowych, ale i następnego burzliwego dziesięciolecia. Zapoznać można się takze z materiałami prasowymi, ulotkami, książkami, wydawanymi w tzw. drugim obiegu, oraz pamiątkami podarowanymi przez mieszkańców.

Organizatorami wystawy, którą można obejrzeć na schodach Biblioteki, są Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu i Muzeum Ziemi Piskiej.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt