Data dodania: 13.02.2019  |  wyświetlenia: 2440
Interwencja czytelników w sprawie pomnika
Brak szacunku dla Wańkowicza
Pomnik Melchiora Wańkowicza w piskim parku to jeden z głównych punktów na turystycznej mapie Pisza. Niestety, obiekt chwilowo nie nadaje się do oglądania. W związku z prowadzoną nad rzeka inwestycją pomnik zdemontowano.
Leży teraz Wańkowicz za siatką w parku wśród pustych butelek i obok tego widoku nie mogą przejść obojętnie ci, którzy inicjowali budowę pomnika pisarza.
To profanacja - mówi Andrzej Knyżewski, członek Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Melchiora Wańkowicza w Piszu. - Jak można było wystawić na widok publiczny zdemontowany pomnik. Dlaczego go nie wywieziono lub choćby zasłonięto na czas prowadzonych prac. Nie rozumiem tej ignorancji i braku szacunku. Nikt nie poinformował nas, że tak to ma wyglądać. To nie może tak wyglądać.

Wzburzenie dotknęło nie tylko inicjatorów budowy lecz także mieszkańców miasta, którzy dzwonią do nas z obawą, o stan pomnika. Warto zaznaczyć, że pomnik powstał głownie dzięki datkom od mieszkańców, którzy na ten cel uzbierali 50 tys. złotych. Mieszkańcy obawiają się, że pomnik może ponownie stanąć w naruszonej formie lub podczas składowania może ulec dewastacji.

Wykonawca zobowiązał się do zabezpieczenia pomnika na czas prowadzenia prac budowlanych - mówi pracownik Wydziału Inwestycji UM w Piszu. - Sprawdzimy jak wygląda zabezpieczenie pomnika i jeśli rzeczywiście jest niewłaściwe, to upomnimy wykonawcę, aby zrobił to jak należy.
***

Redakcja:
od czytelników otrzymujemy sygnały, że pomnik został dodatkowo zabezpieczony. Mamy nadzieję, że w dostatecznym stopniu.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt