Data dodania: 06.02.2019  |  wyświetlenia: 3250
Środki rządowe wspierają piskie inwestycje
Wojewoda Warmińsko-Mazurski z wizytą w Piszu
Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski gościł w Piszu. Podczas wizyty odwiedził piskich policjantów, dokonał oficjalnego otwarcia drogi Pisz-Wiartel oraz wziął udział w uroczystości przekazania do użytku wyremontowanego obiektu sportowego ILO w Piszu.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piszu otrzymali nowy radiowóz. Nieoznakowany pojazd marki Hyundai I20 wart jest 46 tys. złotych. Został zakupiony ze środków przekazanych przez Zarząd Powiatu Piskiego oraz ze środków Komendy Głównej Policji.
Samochód ten będą wykorzystywali policjanci służby kryminalnej - mówi kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - To już czwarty radiowóz, który w ostatnim czasie został przekazany funkcjonariuszom z Powiatu Piskiego.

We wtorkowym przekazaniu auta udział wzięli udział - Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki, Starosta Powiatu Piskiego wraz z członkami Zarządu Powiatu Piskiego, Poseł na Sejm RP, Jerzy Małecki oraz ksiądz kapelan Wojciech Kalinowski. 


Wczoraj dokonano także oficjalnego otwarcia drogi do Wiartla. Jej przebudowa kosztowało blisko 10 mln zł, z tego ponad 6 mln zł pochodziło z budżetu państwa.


Była to bardzo potrzebna i wyczekiwana inwestycja, która jest efektem dobrej współpracy rządu z samorządem lokalnym - mówił Poseł na Sejm, Jerzy Małecki - stan infrastruktury drogowej w naszym powiecie poprawił się i zyskaliśmy piękną drogę i malowniczo położoną ścieżkę rowerową. Dziękuję Panu Arturowi Chojeckiemu-Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu, za aktywne działania na rzecz poprawy infrastruktury drogowej w naszym powiecie.
Odwiedzający Pisz wojewoda miał również okazję obejrzenia wyremontowanej sali gimnastycznej starego ogólniaka.


Im mniejsza społeczność, tym większa troska o bazę, w której uczą się młodzi ludzie - chwalił działania piskiej oświaty obecny na spotkaniu Krzysztof Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
W tym roku minie 40 lat od wybudowania sali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu. To pierwszy tak poważny remont obiektu. Przypomnijmy, jego koszt wyniósł 1,3 mln złotych, połowa środków pochodziła z dotacji rządowej.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt