Data dodania: 04.02.2019  |  wyświetlenia: 3257
Miasto odśnieżane. Przetarg na wioski wciąż nieroztrzygnięty.
Kto odśnieży wioski w Gminie Pisz?
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dla naszego obszaru niekorzystną aurę. Padający obficie śnieg, wraz ze wzrostem temperatury w godzinach południowych, zamieni się w pośniegowe błoto. W godzinach wieczornych zacznie marznąć, stanowiąc znaczne utrudnienia w ruchu pieszym i kołowym.
Na tegoroczne zimowe utrzymanie dróg i chodników Gmina Pisz przeznaczyła niewiele ponad 600 tys. złotych. Odśnieżaniem dróg i chodników w naszym mieście, podobnie jak w latach ubiegłych, zajmuje się Zakład Usług Komunalnych w Piszu. 259.200,00 zł brutto - taką kwotę zaproponował ZUK za swoje usługi zimowego utrzymania ulic, dróg, chodników, parkingów, wiat, przystanków i zatok autobusowych oraz dojść do zatok na terenie miasta od 15 stycznia 2019 r. do 15 maja 2019 r.


Niestety, w dalszym ciągu nie wyłoniono wykonawcy na zimowe utrzymanie dróg na terenach wiejskich ze względu na kwotę przewyższająca tę zabezpieczoną w budżecie. Jutro rozstrzygnie się, albo nie, kto i za ile świadczyć będzie usługi w zakresie zimowego utrzymania dróg poza obszarem miasta Pisz. Termin składania ofert – 5 lutego 2019 r., godz. 10:00.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt