Data dodania: 26.08.2005  |  wyświetlenia: 1959
Galeria na świeżym powietrzu
Galeria na świeżym powietrzu

Przechadzający się po centrum miasta mieszkańcy, zauważyli zapewne drobne zmiany w wyglądzie piskiego Ratusza. Elewację budynku zdobią zdjecia autorstwa Marka Broniarka.

"Tematyka wystawy jest różnorodna, tak jak życie w piszu. Tu dzieje się naprawdę dużo - nowe inwestycje, rozwój turystyki, "Biegi Piskie" - chciałem to pokazać" - mówi autor. I rzeczywiście, na fotografiach dojrzeć można to, co w ostatnim czasie przykuwało uwagę Piszan. Wybór nie był jednak łatwy, gdyż w zbiorach fotografa znajduje się ponad 10 tysięcy zdjęć.

Wystawa jest pierwszą publiczną prezentacją prac Broniarka w Piszu. Jego fotografie mieli możliwość oglądać mieszkańcy innych miast - m.in. zdobiły sciany Zamku Królewskiego w Warszawie, podczas ekspozycji zorganizowanej z okazji 20-lecia "Solidarności". Pomysł na piską wystawę zrodził się z pasji - "mam dwa nałogi: słodycze i fotografię". Rezultaty jednego z nich podziwiac można codziennie, bezpłatnie, choć nie wiadomo jeszcze, jak długo. Wszystko zależy od środków finansowych, które w tym wypadku potrzebne są na zapewnienie ochrony.

Głównymi sponsorami wystawy są firma "Vilab", Fabryka "Sklejka" Pisz, Burmistrz Miasta i Starosta Powiatu Piskiego.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt