Data dodania: 15.01.2019  |  wyświetlenia: 1417
V Charytatywny Maraton Zumby
Kto zatańczy dla Małgosi?
Poznajcie Małgosię - wesołą i wydawać by się mogło beztroską dwulatkę. Jednak Małgosia przeżyła w swoim życiu wiele bólu i trosk.
Dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca - hipoplazją. Oznacza to, że serce dziecka nie pracuje prawidłowo. Lewa komora serca nie funkcjonuje, lub w ogóle się nie wykształciła. I tak jest u Małgosi - w ciele dziewczynki bije tylko połowa serduszka.

Zaledwie w ósmej dobie życia Małgosia przeszła swoją pierwszą operację, druga była w wieku kilku miesięcy. Wywołała powikłanie, którego konsekwencją jest wykonana tracheotomia.
Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie - mówi mama dziewczynki. Było wiele łez, wizyt w szpitalu, ale nigdy nie straciliśmy nadziei. Małgosia ma wielką wolę życia i naszą ogromną miłość.
Oprócz miłości potrzebuje także szereg leków i rehabilitacji. Teraz czeka ją również kolejna operacja. A to olbrzymi koszt. Sytuacja finansowa rodziny Małgosi jest bardzo trudna. Mama dziewczynki nie pracuje, bo musi opiekować się chorą córeczką. Kilka miesięcy temu rodzina przeżyła tragedię - zmarł ojciec dziewczynki, jedyny żywiciel rodziny. Pani Monika została sama z trójką dzieci i potrzebuje wsparcia.

Z  pomocą ruszył Komitet Społeczny Pisz Dzieciom, który organizuje V Charytatywny Maraton Zumba, podczas którego zbierane zostaną środki finansowe na leczenie Małgosi Szymańskiej.
Dla wszystkich uczestników, zarówno tych najmłodszych jak i tych trochę starszych, przygotowaliśmy oprócz Zumby liczne atrakcje. Będą między innymi stoiska z jedzeniem, animacje dla dzieci, warsztaty z Matką Polką Pierniczącą, piskie planszówki, strefa dla kobiet oraz coś dla mężczyzn - mówi jedna z organizatorek, Angnieszka Kucisz z Komitetu Społecznego Pisz Dzieciom.
Piknik odbędzie się 19 stycznia w sali gimnastycznej SP 1 w Piszu.Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt