Data dodania: 08.01.2019  |  wyświetlenia: 809
Lokalne sztaby juz przygotowane do akcji
Owsiak ze swoja orkiestrą zagra po raz 27.
W najbliższą niedzielę, 13 stycznia rusza 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Przygotowania do 27. Finału WOŚP w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie wystartowały 16 października 2018 roku. Od tego dnia rozpoczęła się rejestracja sztabów Orkiestry oraz budowa logistyki mającej obsłużyć największą zbiórkę publiczną w Polsce.

120 tysięcy wolontariuszy wyposażonych w kolorowe tekturowe skarbonki oraz 35 mln. serduszek WOŚP pojawi się w najbliższą niedzielę na ulicach miast całego kraju. W Piszu kwestować będzie prawie setka wolontariuszy. Tuż po godzinie 9.00 wyruszą z prośbą o datki dla Orkiestry.


W programie 27 finału w naszym mieście stałe elementy - występy wokalne uczestników zajęć Piskiego Domu Kultury, występy zaproszonych gości, aukcje oraz nowość - Ściskawa
Będzie to konkurs, polegający na ułożeniu serca z jak największej liczby mieszkańców - mówi Katarzyna Sobiech, Dyrektor PDK, od lat związana z piskiem sztabem WOŚP - W przygotowanym przez nas kształcie (wymiary podał organizator) staną chętni piszanie. Musimy zmieścić jak najwięcej osób. Zapraszamy więc szczególnie rodziców z dziećmi, gdyż regulamin konkursu dopuszcza wzięcie na ręce dziecka do 10 lat. Następnie przez minutę rejestrować będziemy nasze działania, by przesłać je do organizatorów. Mam nadzieję, że będzie nas wielu.
W sali gimnastycznej SP 2 przy ulicy Lipowej dzieci z Przedszkola Miejskiego będą kolędowały.

W Orzyszu koncerty, animacje oraz licytacje. Ruciane-Nida organizuje Konkurs Szachów Szybkich.(szczegóły w Kalendarzu Wydarzeń).
Ile zbierze powiat piski w tegorocznej zbiórce? To zależy od każdego z nas. Bądźmy hojni.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt