Data dodania: 08.01.2019  |  wyświetlenia: 1511
IMiGW ostrzega przed niesprzyjającymi warunkami
Alert pogodowy. Uwaga na oblodzenie!
Trzy rodzaje alertów pogodowych wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W najbliższych godzinach mieszkańców kraju czkają silne opady śniegu, porywisty wiatr oraz oblodzenie.
W południowo-zachodnich województwach obowiązują ostrzeżenia 1 stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Na marznące opady uważać będą musieli mieszkańcy województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Z kolei silny mróz obejmie Małopolskę i Podkarpacie.

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego borykać się będą natomiast z utrudnieniami na drogach spowodowanymi oblodzeniem nawierzchni. Już wydano ostrzeżenie dla zachodniej części naszego województwa. Z upływem godzin niesprzyjające warunki dotrą do naszego powiatu.
Nawiewający śnieg  często przykrywa cienką warstwę lodu. Uwaga kierowcy.
Wprawdzie temperatura w ciągu dnia kształtować się będzie na poziomie -1 -3 stopni Celsjusza, to porywy wiatru znacząco wpłyną na nasze odczucie zimna.

W środę pogoda utrzyma swą temperaturę, za to w czwartek termometry pokażą do -7 stopni w ciągu dnia i nawet do -12 w nocy.

Ciepłe kurtki, obowiązkowe nakrycie głowy i buty dające jak największą przyczepność - to sugestia doboru garderoby na najbliższe dni. Kierowcy powinni zachować szczególna uwagę na drodze.

Synoptycy prognozują ocieplenie od weekendu. Wówczas słupek rtęci balansować będzie między -1 a 1 stopniem Celsjusza.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt