Data dodania: 10.12.2018  |  wyświetlenia: 1554
8 i 9 grudnia odbył się finał akcji tzw. Magiczny weekend
25 rodzin otrzymało przezent w ramach piskiej Szlachetnej Paczki
W miniony weekend odbył się tegoroczny finał akcji pomocy potrzebującym Szlachetna Paczka. W naszym powiecie z pomocy skorzystało 25 rodzin.
To już XVIII edycja Szlachetnej Paczki. Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych. Pomoc materialną w postaci paczek przygotowywało dla jednej rodziny średnio 34 osoby. Średnia wartość materialna paczki wyniosła ponad 2800 zł. Oznacza to, że prawie 600 tysięcy darczyńców wsparło 16 703 rodzin pomocą materialną o łącznej wartości ponad 47 milionów zł.


Koordynatorem piskiej Szlachetnej Paczki był Damian Żyluk, nauczyciel Nowego Ogólniaka. To kolejny rok, gdy z pomocą wielu wolontariuszy dociera do najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu.

W tym roku aż 25 rodzin obdarowanych zostało prezentami - mówi Damian Żyluk - Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, kierowcom, zaangażowanym uczniom, oraz firmom, które wsparły ten projekt.
Finał jest tak naprawdę początkiem. W kolejnych miesiącach wolontariusze starają się wrócić do rodzin i pomóc im w pokonywaniu trudności.
Pracujemy systemowo, rozwiązujemy problemy, które mogą być powodem trudnej sytuacji – mówi szefowa Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik - Dlatego powstają dedykowane projekty jak Paczka Seniorów, gdzie wolontariusze pracują z samotnymi osobami 60+ i starają się zaktywizować je społecznie, aby wyszły do ludzi i odzyskały radość życia. W ramach Paczki Prawników pomagamy rodzinom, których trudna sytuacja jest powiązana z nierozwiązanym problemem prawnym. Takich specjalistycznych Paczek będziemy tworzyć więcej, aby rozwiązywać problemy, które leżą u podstaw trudnej sytuacji potrzebujących.
Tak wyglądał finał w Piszu
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt