Data dodania: 06.12.2018  |  wyświetlenia: 1752
Nakręćmy się na pomaganie. Trwa zbiórka nakrętek na pomoc dla Poli
Trwa trzecia już edycja zbiórki nakrętek. Tym razem nakrętki zbierane są na pomoc dla 8-miesięcznej Poli z Pisza. Inicjatorem akcji, jest dzielnicowy z Białej Piskiej- mł. asp. Adam Trzonkowski.
Pola to niezwykle pogodna i uśmiechnięta dziewczynka. Jest wcześniakiem i od urodzenia nie słyszy. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Dziewczynka od niedawna nosi aparaty, aby jej nerwy słuchowe były stymulowane. Jest to bardzo ważne, by przygotować ją do wszczepienia implantu ślimakowego. Dzięki niemu usłyszy pierwsze w swoim życiu dźwięki. Aby dalej mogła się rozwijać nie wystarczy operacja, niezbędna będzie długoletnia terapia i rehabilitacja. A na to potrzebne są środki finansowe.
 
W akcje pomocy dla Poli zaangażował się Adam Trzonkowski, który znany jest z tego, że każda koordynowana przez niego akcja kończy się sukcesem. Poprzednie zbiórki nakrętek pokazały, że jest to dzielnicowy z ogromnym sercem i wielką charyzmą, którą zaraża innych.
Zachęcam wszystkich do włączenia się do akcji - mówi Adam Trzonkowski - Wystarczy zbierać nakrętki od butelek. Następnie można je przekazać dzielnicowym na terenie całego powiatu piskiego. W recepcji Komendy Powiatowej Policji w Piszu znajduje się pudełko, gdzie można wrzucać nakrętki. Bardzo szybko karton wypełnia się po brzegi. Większe worki można postawić obok.

Akcja zyskała tak dużą popularność, że nakrętki zbierają już nie tylko mieszkańcy powiatu piskiego, ale także ościennych regionów. W akcję włączyły się - Ełk, Giżycko, Łomża, Myszyniec. Choć minęły zaledwie dwa miesiące, to już zebrano blisko 2 tony nakrętek. Nakrętki można przynosić szkół, instytucji publicznych oraz do Komisariatów Policji w Białej Piskiej, Orzyszu oraz w Rucianem - Nidzie.
Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - mówią rodzice Poli - Ostatnio  otrzymaliśmy przesyłkę od kobiety z Polski. Był to kartonik po butach wypełniony po brzegi nakrętkami. Łza się w oku zakręciła.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub odbioru większej ilości nakrętek prosimy o kontakt z Adamem Trzonkowskim, tel. 504 750 341. Uruchomione zostało także konto, na które można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację Poli. Dziewczynka objęta jest pomocą Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Polę finansowo wystarczy przelać określoną kwotę na numer konta w banku Alior Bank S.A: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 wpisując w tytule : 34404 Zielińska Pola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Póki akcja trwa, nakręćmy się na pomaganie.Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt