Data dodania: 29.11.2018  |  wyświetlenia: 2451
Lipnicki przewodniczącym, Bazydło wice
W dogrywce sesji wybrano przewodniczących rady
Bez zaskoczenia przebiegał porządek obrad przerwanej tydzień temu inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Piszu. Podczas dzisiejszego spotkania udało się wybrać Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.
Przypomnijmy - w ubiegły czwartek, 22 listopada odbyło się pierwsze spotkanie członków nowej Rady Miejskiej w Piszu. Na złożeniu przez nich ślubowania sesja skończyła się, a właściwie została odroczona na kolejny tydzień. Wszystko za sprawą braku porozumienia w kwestii wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Ślubowanie radnej Teresy Leszczyńskiej, która weszła w skład rady w miejsce Andrzeja Szymborskiego

Dziś, 29 listopada, poznaliśmy liczebność koalicjantów i opozycjonistów. W miejsce wybranego na burmistrza radnego Andrzeja Szymborskiego, weszła Teresa Leszczyńska i stosunkiem głosów 12:9 przewodniczącym został Edmund Lipnicki. Na jego zastępcę zgłoszono Pawła Bazydło. Jego kandydaturę poparło 13 radnych, 5 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Komisja skrutacyjna ogłasza wyniki wyborów przewodniczącego

Gratulacje i kwiaty od burmistrza.

Edmund Lipnicki - nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Piszu

W porządku obrad znalazło się także zaprzysiężenie Andrzeja Szymborskiego na Burmistrza Pisza oraz ustalenie wysokości jego wynagrodzenia w obecnej kadencji. Zgodnie ze zmianami w przepisach prawa (rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 15 maja 2018r. w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych), pensja Szymborskiego będzie niższa od dotychczasowej o 1598 zł miesięcznie.

Ile zarobi Burmistrz naszego miasta?

- wynagrodzenie zasadnicze - 4800 zł
- dodatek funkcyjny - 2100 zł
- dodatek specjalny - tj. 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 2760 zł
- dodatek za wieloletnią pracę - 18% wynagrodzenia zasadniczego - 849 zł (wzrastające o 1% od 1 czerwca każdego roku aż do wysokości dodatku 20%)

RAZEM 10 509 zł.

Warto zaznaczyć, że Rada Miejska w Piszu jest wyjątkowo hojna dla burmistrza, bowiem zarówno wynagrodzenie zasadnicze jak i dodatek funkcyjny to najwyższe stawki, jakie prawo dopuszcza w Polsce dla tego typu funkcji.

W grudniu, podczas kolejnego spotkania Rady Miejskiej, radni m.in. powołają komisje i wybiorą ich przewodniczących oraz członków.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt