Data dodania: 31.10.2018  |  wyświetlenia: 6239
Aktywność nie zawsze się opłaciła
Ilu radnych kadencji 2014-2018 było aktywnych? Sprawdź swojego kandydata!
Wybory Samorządowe wyłoniły zwycięzców walki o społeczne zaufanie mieszkańców Gminy Pisz i Powiatu Piskiego. Poznaliśmy nazwiska radnych nowej kadencji - ludzi, którzy będą naszymi reprezentantami we władzach gminnych i powiatowych.
Powoli dogasają mandaty ustępujących radnych, którzy przez cztery lata dbali o nasze interesy, zabiegali w trosce o naszą wygodę i bezpieczeństwo, o właściwą edukację naszych dzieci oraz pytali, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. No właśnie, pytali? Czy raczej pytać powinni?

Podstawowym obowiązkiem radnego, jak wynika z ustawy, poza braniem udziału w pracach gminy i jej komisji, jest utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami m.in poprzez przyjmowanie zgłaszanych postulatów i przedstawianie ich organom gminy do rozpatrzenia.

Postanowiliśmy przyjrzeć się aktywności radnych mijającej kadencji i przyznać im Tytuł Radnego Kadencji 2014-2018.( przyznanie tytułu nie niesie za sobą żadnych dodatkowych korzyści poza uznaniem). Ci panowie skierowali najwięcej wniosków, zapytań i interpelacji podczas sprawowania swojego mandatu.

I miejsce i tytuł najaktywniejszego radnego przypadł Bogdanowi Baczewskiemu, radnemu Rady Miejskiej w Piszu, który aż 93 razy kierował swoje zapytania, wnioski, czy interpelacje.

II miejsce zajął Łukasz Borys z Rady Powiatu, który złożył 52 zapytania.

III miejsce dla Zenona Bednarczyka - radnego powiatowego, który interpelował aż 49 razy.

Triumf wygranej niesie ze sobą gorycz porażki, porażki w kolejnym rozdaniu. Okazuje się bowiem, że aktywność radnego nie ma nic wspólnego z jego ponownym wyborem do rady. Dwóch, z trzech wymienionych, nie będzie już zasiadało we władzach samorządowych. Bogdan Baczewski i Zenon Bednarczyk, mimo swoich czteroletnich starań, spotkań z mieszkańcami, szeregu kierowanych pytań i często sporów z władzami, nie zasłużyli na nasz głos. Dlaczego?

Dlaczego? to również pytanie do Państwa, którzy dokonaliście wyboru radnych, którzy jedynie zasiadali w radzie, chodzili na sesje i komisje. I tu kończyła się ich aktywność.

Poniżej przedstawiamy skany zapytań prasowych skierowanych do Urzędu Miejskiego w Piszu i Starostwa Powiatowego w Piszu, dotyczących ilości złożonych zapytań, interpelacji i wniosków. To lektura dla czytelników o mocnych nerwach, bo jak można wytłumaczyć aktywność radnego na poziomie 0. A już na pewno głos na głowie zjeży się tym, którzy tych radnych wybrali na kolejną kadencję.

Aktywność radnych powiatowych kadencji 2014 - 2018:Aktywność radnych gminnych kadencji 2014 - 2018:Brak nazwiska radnego gminnego oznacza brak jego aktywności podczas kadencji. Zatem bez formalnej aktywności na sesjach rady miejskiej pozostawali radni Bazydło Paweł, Czerwiński Krzysztof, Misierewicz Jerzy, Niesiobędzki Władysław, Magreta Grażyna, Wrzosek Michał oraz Tabaka Mirosław.

Przeczytajmy i wyciągnijmy wnioski, zaangażujmy naszych wybrańców do wzmożonej aktywności w tej nowej kadencji. I rozliczmy ich po jej zakończeniu.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt