Data dodania: 13.10.2018  |  wyświetlenia: 17337
PUP: Orientację zawodową rozpocznijmy od podstawówek
10 października odbyły się Targi Ekonomii Społecznej przygotowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Piszu. Targi były okazją do wymiany poglądów między przedstawicielami instytucji publicznych, fundacji i organizacji, a także przedsiębiorcami i młodzieżą, wchodzącą lada moment na wymagający rynek pracy.
Część pierwsza, to konferencja dotycząca zarówno ekonomii społecznej, jak też prezentująca niezwykle istotny aspekt dla piskiego rynku pracy - Piski Model Edukacji.
Z analizy przeprowadzonej przez PUP wynika, że 60% piskich absolwentów nie ma kwalifikacji zawodowych, a 20% ukończyło zawód nieadekwatny do lokalnego rynku pracy - mówił podczas konferencji Marcin Kamiński, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu - Zmiany są potrzebne. Stworzyliśmy Piski Model Edukacji.

W skrócie - to wytyczne jak przygotować ucznia do pracy w zawodzie, który zagwarantuje pracę u miejscowych przedsiębiorców. Dodam, że zacząć trzeba już w szkole podstawowej. Jakie narzędzia wykorzystać, jak przygotować kadrę do pracy z młodymi ludźmi - wiemy i podzielimy się tą wiedzą.

Podczas Targów, na Placu Daszyńskiego swoją działalność zaprezentowały podmioty ekonomii społecznej, m.in Centrum Integracji Społecznej, Zakład Aktywności Zawodowej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, oraz spółdzielnie socjalne: DiaRoz, Mazurskie Morze Możliwości, Korab i spółdzielnia w Okartowie.
 


 
Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt