Data dodania: 10.08.2005  |  wyświetlenia: 5785
Piski Siłacz 2005
Piski Siłacz 2005

Zmagania STRONG-MENÓW przyciągają z roku na rok coraz szerszą rzeszę publiczności. Niewątpliwie duża w tym zasługa Mistrza Polski i Mistrza Świata Mariusza Pudzianowskiego. Jego "nadludzka" siła, sympatyczny uśmiech i, mimo sukcesów, duża skromność sprawiają, że nawet zatwardziali przeciwnicy sportów siłowych chcą obejrzeć pokazy siłacza na żywo.

Człowiek sportu, bo tak można z całą odpowiedzialnością nazwać Mariusza Pudzianowskiego, swoją przygodę ze sportami siłowymi rozpoczął w 1990 roku. W wieku 16 lat startował w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, podnosząc 160-kilogramowy ciężar. Dwa lata później podniósł poprzeczkę wyciskając 205 kg. Od 11 roku życia trenuje karate kyokushin (posiada 4 kyu), 7 lat boksował. W zawodach Strong - Men startuje od maja 1999 roku.

21 sierpnia polski siłacz zawita do naszego miasta, wtedy bowiem rozegrane zostaną zawody pod nazwą"Piski Siłacz". Każdy, kto czuje w sobie wystarczająco dużą krzepę, może stanąć na starcie. Przewidziano kilka konkurencji:

- wyciskanie 100-kilogramowej sztangi,
- przewracanie opony,
- ciągnięcie samochodu,
- wrzucanie ciężaru na podest na czas,
- bieg z dwiema 50-kilogramowymi beczkami,
- podciąganie na drążku.

Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. zestaw kina domowego, telefony komórkowe, bilety wstępu do siłowni. Zgłoszenia do startu w zawodach przyjmowane będą do 19 sierpnia.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16. Po dwugodzinnych zmaganiach, nastąpi część artystyczna, w której wystąpią lokalne zespoły muzyczne z Pisza.
Organizatorami pikniku sportowo - rekreacyjnego są Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu, Urząd Miasta Pisza i Piski Dom Kultury. Sponsorem głównym imprezy jest Wielkopolska Kompania Piwowarska Lech
 

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt