Data dodania: 11.09.2018  |  wyświetlenia: 2883
Katarzyna Sobiech kandydatką Koalicji Obywatelskiej do sejmiku wojewódzkiego
W poniedziałek odbyła się Konferencja Koalicji Obywatelskiej, inaugurująca samorządową kampanię wyborczą w Piszu. Podczas konferencji prasowej parlamentarzyści Anna Wasilewska i Paweł Papke zaprezentowali propozycje programowe. Koalicja przedstawiła i rekomendowała kandydatkę do sejmiku województwa warmińsko - mazurskiego z naszego miasta - Katarzynę Sobiech - Dyrektora Piskiego Domu Kultury.
Katarzyna Sobiech od 15 lat związana jest z instytucją kultury w naszym mieście. Zaczynała jako instruktor zajęć PDK, by po kilku latach stanąć na czele tej placówki. Jest przewodniczącą Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Piskiego, a także członkinią Stowarzyszenia Kobieta na plus. Przez wiele lat była szefową piskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Jak zapewnia kandydatka, głównym celem kandydowania do sejmiku jest chęć zmiany kryteriów rozdawania środków unijnych.
- Będę robiła wszystko, aby środki unijne trafiały do naszego regionu, a przede wszystkim naszego miasta. Rozdanie środków dla województwa warmińsko - mazurskiego tak przeprowadzić, aby jednostki takie jak Piski Dom Kultury miały większe szanse na ich pozyskanie. Chciałabym również promować turystykę w naszym regionie, w szczególności przyciągnąć inwestorów branży turystycznej. Jest wiele miejsc wartych zainwestowania.
Koalicja Obywatelska, to porozumienie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, oraz Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej.  Katarzyna Sobiech na liście kandydatów Koalicji w wyborach do sejmiku w Olsztynie zajmie pozycję nr 2.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt