Data dodania: 07.09.2018  |  wyświetlenia: 1576
Na miejsce wezwano saperów
Niewybuch w Orzyszu
Fot. OSP Orzysz, M.Dubliński
W czwartek 6 września podczas prac ziemnych prowadzonych przy ulicy Wojska Polskiego w Orzyszu natrafiono na niewybuch z okresu wojennego.
Zgłoszenie o odnalezionym niewybuchu dotarło do dyżurnego piskiej policji po godzinie 13.00. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili informację.
 
Natychmiast zabezpieczono miejsce przed dostępem osób postronnych. W Orzyszu zawiązany został sztab kryzysowy - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy Komendanta Policji KPP w Piszu - Z uwagi na to, że pocisk znaleziony został w centrum miasta w sąsiedztwie budynków mieszkalnych zarządzona została ewakuacja mieszkańców w promieniu 800 metrów. W Sumie ewakuowano 225 osób.
Na miejsce przyjechał policyjny pirotechnik oraz 12 patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej nr 1460 w Orzyszu, który podjął niewybuch. Był to pocisk moździerzowy kaliber 82 mm najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.


Ruch na ul. Wojska Polskiego był zablokowany. Przez pewien czas zablokowana była także droga krajowa nr 63 biegnąca przez miasto.  Samochody kierowano są objazdami.


Dzięki szybkiej i sprawnej akcji przeprowadzonej przez saperów oraz służby zabezpieczające niewybuch został wyjęty z wykopu i przewieziony na poligon.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt