Data dodania: 03.08.2018  |  wyświetlenia: 2347
Wakacje pod Żaglami - propozycja PMOS na lato
Fot. PMOS PISZ
Uczestnicy I turnusu Wakcji pod Żaglami
Dziś rozpoczął się drugi turnus Wakacji pod Żaglami, organizowany przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu.
Około 50 dzieci przez najbliższe dwa tygodnie spędzi czas na zabawie, nauce, odwiedzi interesujące miejsca i pozna ciekawych ludzi.
Zaczynamy drugi termin tegorocznej edycji Wakacji pod Żaglami - mówi Stanisław Zduniak, Dyrektor PMOS w Piszu - W lipcu przebywało u nas 60 uczestników. To już 7 raz, gdy organizujemy wypoczynek dla dzieci z Pisza i okolic i corocznie mamy komplet chętnych.
Nie ma się czemu dziwić, gdyż oferta zajęć zadowoli każde dziecko. Podczas lipcowych zajęć uczestnicy poznawali tajniki Taekwondo, odwiedzili Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. Dzięki piskim policjantom wsiadali do radiowozu, wykonywali odciski linii papilarnych, ale przede wszystkim zyskali wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.


Strażacy odpowiedzieli natomiast na wszystkie pytania uczestników półkolonii, dotyczące swojej pracy. Mogli przymierzyć pełne umundurowanie, a tym samym przekonać się ile dodatkowych kilogramów, podczas akcji, noszą na plecach strażacy.


Chłopcy do dziś wspominają wyprawę do Bemowa Piskiego. Tam Żołnierze z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz pokazywali jakim sprzętem dysponują.


Plaża miejska w Piszu to jedno z częściej odwiedzanych miejsc, tam pływano, budowano zamki z piasku.. Druga tura zajęć okresowych "Wakacje pod Żaglami" zapowiada się również niezwykle interesująco - rejs statkiem, wycieczka do ZOO Safari w Okrągłym, konkursy, quizy i mnóstwo radości.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt