Data dodania: 01.08.2018  |  wyświetlenia: 6098
Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela ma nowego proboszcza
Ks. Jan Karbowski opuszcza Pisz
Od 1 sierpnia 2018 roku najstarsza piska parafia pw. Św. Jana Chrzciciela ma nowego probosza. Odchodzi ks. prałat Jan Karbowski, który rozpocznie posługę proboszcza w parafii św. Anny w Giżycku.
Ksiądz Jan Karbowski (na zdjęciu od lewej) od prawie 30 lat związany był z Piszem. Pełnił funkcję proboszcza parafii Św. Józefa Oblubieńca w Piszu. Od 2010 roku był proboszczem parafii Św. Jana Chrzciciela. Dla większości  mieszkańców znany jako miłośnik sportu, wspaniały rozmówca i człowiek z poczuciem humoru,  przyjaciel i pocieszyciel. Właśnie dlatego tak trudno było się rozstać. W niedzielę 29 lipca parafianie dziękowali swojemu proboszczowi za lata pracy, życzliwość i serdeczność.

Od dziś parafią pw. Św. Jana Chrzciciela kierować będzie ks. dr Wojciech Kalinowski (na zdjęciu po prawej), dotychczasowy proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Augustowie.
W naszej pamięci ks. Wojciech zapisał się jako niezwykły pasterz i przywódca duchowy - mówili augustowscy parafianie o naszym nowym proboszczu - Wykazał się jako świetny administrator parafii i organizator życia religijnego. Możemy tylko żałować, że nie wszystkie jego projekty zostaną wdrożone w parafii w Augustowie.
Ksiądz Kalinowski będzie mógł realizować się jako dobry zarządca w Piszu, parafianie przyjmą go równie gorąco, jak żegnali z łezką w oku księdza Karbowskiego.
Tak już jest, że jedni odchodzą, przychodzą nowi - mówi parafianka - ks. Karbowski to dusza człowiek, ale damy szansę nowemu proboszczowi - dodaje z uśmiechem. Nowe pomysły, nowy początek, nowy proboszcz. Zapraszamy!
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt