Data dodania: 06.08.2005  |  wyświetlenia: 1316
Na podbój Brukseli
Na podbój Brukseli

Robert Siwik, absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Piszu, pod koniec wakacji zmierzy się z 10-osobową grupą laureatów pierwszego etapu Olimpiady Społeczno-Prawnej, organizowanej przez Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie oraz Zrzeszenie Prawników Polskich. Finał odbędzie się 21 sierpnia w stolicy Belgii.

Droga do finału rozpoczęła się kilka miesięcy temu, wymagała od uczestników szczegółowej wiedzy z zakresu historii i instytucji Unii Europejskiej, ustroju i konstytucji RP oraz podstaw prawa europejskiego. "Tą tematyką interesuję się od wielu lat - mówi Robert - po przejściu eliminacji, polegających na napisaniu pracy na temat "Polska w UE - Szanse i zagrożenia w perspektywie 10 lat", zacząłem się obawiać kolejnego etapu. Zaglądałem do wielu źródeł, aby poszerzyć swoje wiadomości. Jak się później okazało, dotychczasowa wiedza wystarczyła, by znaleźć się w ścisłej czołówce".

Podczas drugiego etapu w Brukseli, olimpijczycy będą musieli odpowiedzieć na trzy losowo wybrane pytania. Walka będzie zacięta, gdyż nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest indeks Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz zwolnienie z opłat za czesne przez cały okres studiów.

"Mam nadzieję, że uda mi się pokonać rywali - mówi z uśmiechem Robert - choć zajęcie jednego z pięciu pierwszych miejsc i tak będzie powodem do dumy i dużym wyróżnieniem, a jednocześnie przepustką do udziału w Akademii Prawa pod Żaglami - akcji zorganizowanej przez Prezesa Rady Ministrów".

Robertowi życzymy powodzenia w podboju Europy. Mając na uwadze jego dotychczasowe sukcesy, m.in. udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu dla Maturzystów pt." Wybierz swoją przyszłość", organizowanego przez Wyższą Szkołę Handlu i Prawa w Warszawie; dotarcie do drugiego etapu konkursu wiedzy o NATO i strukturach obronnych "Alliante"; wyróżnienie Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie honorowym tytułem "PRIMUS INTER PARES" dla najlepszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w 2005 roku,z Brukseli powinien wrócić z tarczą.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt