Data dodania: 07.06.2018  |  wyświetlenia: 5684
Prace przyspieszone o 2 miesiące
Rusza modernizacja linii kolejowej Pisz - Szczytno
Rusza modernizacja linii kolejowej Pisz - Szczytno. Od 10 czerwca zmieni się zakres i harmonogram komunikacji na całej trasie Szczytno - Pisz - Ełk. Prace nad modernizacją tego odcinka zostaną przyspieszone o 2 miesiące. Początkowo zamierzano rozpocząć je od września.
Remontowane będą perony oraz wymieniany tor na długości ok. 55 km od Pisza do Szczytna. Według informacji z PKP PLK między Piszem a Ełkiem wykonawca zdemontował już 30 km torów i zgromadził na terenie budowy wszystkie potrzebne materiały, co zapewni dobre tempo robót. Przebudowywane są perony na przystankach Kaliszki i Biała Piska. W okolicy Białej Piskiej trwa przygotowywanie podłoża do układania nowych podkładów i szyn. Montowane są kable teleinformatyczne.


W związku z pracami zmieni się harmonogram i zakres komunikacji na tej trasie. Od 10 czerwca, czyli od korekty rozkładu jazdy, za trzy pary pociągów Przewozów Regionalnych na trasie Szczytno - Pisz - Ełk, zapewniona zostanie komunikacja zastępcza. Autobusy będą zatrzymywać się w pobliżu stacji kolejowych. Zmiany potrwają do maja 2019 r.

Wiaty przystankowe na piskim peronie są już wymienione. Fot. Krzysztof Szyszkowski

Wymiana torów, remont mostów, przepustów i przejazdów kolejowych poprawi bezpieczeństwo i skróci czas podróży. Poza stacją w Piszu zmodernizowane będą w Szczytnie, Drygałach i Spychowie. Zostanie również przebudowane 14 przystanków (nowe wiaty, oświetlenie, oznakowanie i czytelna informacja pasażerska) co można już zobaczyć na peronie w Piszu.


Remont linii kolejowej nr 219 Szczytno - Ełk realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Dofinansowanie z UE wynosi 85 proc., a wartość prac to ok. 290 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu 2019 r.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt