Data dodania: 29.07.2005  |  wyświetlenia: 2627
Na kolonii życie płynie ...
Na kolonii życie płynie ...

Nie ma chyba bardziej udanych wakacji, niż te z dala od rodziców. Takie jest zdanie większości dzieci, a juz na pewno prawie każdego nastolatka. Obozy i kolonie to dla nich propozycja bardziej interesująca, niż wyjazd do babci lub cioci.

Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu zorganizował wymianę kolonijną. Dzięki niej dzieci z gminy Pisz pojechały na 2-tygodniowy wypoczynek do miejscowości Murowaniec koło Kalisza, a koloniści z Wielkopolski odwiedziły Mazury.

Dzieci zakwaterowano w Hotelu przy Gminnym Zespole Szkół w Piszu. Podczas pobytu zdążyły już poznać lokalne zabytki, zwiedzić wystawę prac M. Chagalla, odwiedziły Farmę Mazurską w Szarejkach, mile spędziły czas na pływalni w Ełku, płynęły "Smętkiem" po Pisie. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych pedagogów, pracujących nieodpłatnie w ramach wolontariatu.

Podczas kolonii realizowane są zajecia edukacyjne oparte na programach profilaktycznych m.in. "Radość bez alkoholu-wakacje bez ryzyka". Wieczorami gra w tenisa stołowego, piłkę siatkową, koszykówkę.

Piskie dzieci również nie narzekają na nudę.O atrakcjach opowiedzą po przyjeździe. Tylko pozazdrościć. Kto nie chciałby na chwilę powrócić do dziecięcych lat.
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt