Data dodania: 06.04.2018  |  wyświetlenia: 42508
Przy ulicy Klementowskiego stanął pomnik doktora
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Syn Piotr Klementowski i córka Ursula Sroka przy pomniku doktora Klementowskiego
Na skwerku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu odsłonięto pomnik zasłużonego dla Pisza doktora Władysława Klementowskiego. Tym samym od 6 kwietnia 2018 roku Piszanie mają nie tylko ulicę Klementowskiego ale i położoną przy niej ławeczkę, przy której można odpocząć w towarzystwie doktora.

Uroczyste odsłonięcie pomnika poprzedził występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łupkach.

Uroczystość przyciągnęła wielu mieszkańców Pisza. Odsłonięciu pomnika towarzyszył syn doktora Klementowskiego - również lekarz Piotr Klementowski i córka Urszula Sroka.

- Pomnik bardzo ładny, powiedział Piszaninowi Piotr Klementowski. Postać przypomina ojca. Nawet pies Apacz jest jak żywy. Tata chodził z Apaczem po Piszu bez smyczy, bo było to łagodne i mądre zwierzę. Na pytanie Piszanina o opowieści o gryzącym psie, pan Piotr szybko wyjaśnił, że to nie był Apacz. W istocie kolejny pies miał trudny charakter.

Chwilę po odsłonięciu pomnika do rzeźby podszedł inny znany piski lekarz - Stanisław Rumiński. Doktor Rumiński złożył kwiaty swojemu mentorowi.

- To mój pierwszy szef - wspominał. Był wzorem zarówno lekarza, jak i człowieka. Właśnie takim lekarzem trzeba być.

Oprócz faktu docenienia znanego doktora, ławeczka stanowić będzie atrakcję turystyczną, miejsce spotkań i odpoczynku. Autorem pomnika jest Piotr Bogdaszewski - artysta z Rucianego-Nidy.

 
Doktor Stanisław Rumiński składa kwiaty przy pomniku

 

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt