KLIKNIJ
Data dodania: 12.02.2018  |  wyświetlenia: 1994
Podsumowanie roczne w Piskiej Komendzie Policji
Więcej kolizji na drogach, spadek przestępstw kryminalnych w 2017 roku
Z danych wynika, że w Powiecie Piskim nastąpiła nieznaczna poprawa statystyk jeśli chodzi o przestępczość kryminalną i jej wykrywalność. Bezpieczeństwo na drogach, to obszar, w którym jest dużo do zrobienia. Komendant KPP w Piszu dokonał rocznego podsumowania podejmowanych przez funkcjonariuszy działań. W odprawie rocznej uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek, władze gminne i powiatowe oraz przedstawiciel Prokuratury Rejonowej w Piszu.

W roku 2017 KPP Pisz osiągnęła zakładane mierniki prewencyjne, m.in. ilość policjantów skierowanych do służby, czas reakcji na zdarzenie, służby obchodowe oraz spotkania ze społeczeństwem – powiedział podczas spotkania  Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp.  Radosław Drach.

968 przestępstw odnotowali w 2017 roku policjanci KPP w Piszu, to  jest o 169 mniej niż w roku 2016. Spadła liczba przestępstw kryminalnych z 715 do 645. Zmniejszyła się przestępczość w tzw. „7 kategoriach przestępstw”, czyli tych najbardziej uciążliwych społecznie takich jak: kradzież, kradzież z włamaniem, kradzież samochodu, rozbój, uszczerbek na zdrowiu, bójka, pobicie, uszkodzenie mienia - 315 w 2017 roku, w 2016 – 404.

Wzrosła natomiast liczba przestępstw drogowych – 177 (o 14 więcej niż rok wcześniej), kolizji na drogach 454 (o 48 więcej niż w 2016r) oraz przypadków zatrzymania nietrzeźwych kierowców 139 ( o 15 więcej).

Dane statystyczne świadczą na korzyść piskich policjantów jeśli chodzi o wykrywalność  przestępczości. Prawie 2% wzrost wykrywalności przestępczości w stosunku do ubiegłego roku.

Osiągnięte przez KPP w Piszu są godne pochwały i świadczą o ciężkiej pracy funkcjonariuszy. Są jeszcze lepsze niż rok temu. – powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek.  Dzięki ciężkiej pracy całej policji aż 90% obywateli w naszym kraju czuje się bezpiecznie, a 95% czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania, natomiast 72% obywateli ma zaufanie do policji, co plasuje tę formację na wysokim drugim miejscu.

Oprócz podsumowań było również parę słów na temat zamierzeń i planów. Wśród nich, m.in. termomodernizacja budynku Komendy Powiatowej Policji w Piszu oraz remont Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt