Data dodania: 09.01.2018  |  wyświetlenia: 1400
Celem akcji jest pomoc noworodkom
Finał WOŚP w najbliższą niedzielę 14 stycznia
Już za parę dni zagra największa orkiestra świata - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagra po raz 26, w tym roku zbierając pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział podczas konferencji WOŚP Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 zł. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. Każdego roku sprzęt pozyskany dzięki środkom orkiestry trafia do piskiego szpitala.

Finał WOŚP w Piszu rozpocznie się o godzinie 16.00 koncertem Piskiej Orkiestry Dętej. Następnie zaśpiewają Folkbabeczki. Od 18.00 scenę opanują zespoły rockowe - SICK RABBITS i HELP ROCK. Gwiazdą wieczoru będzie zespół szantowy Kuzyni Neptuna.O 19.50 rozbłyśnie Światełko do Nieba. Podczas trwania finału prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek oraz licytacje gadżetów przekazanych do sztabu przez sponsorów.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt