KLIKNIJ
Data dodania: 02.01.2018  |  wyświetlenia: 2803
50 zgłoszeń, 450 skontrolowanych kierowców
Witaliśmy Nowy Rok rozsądnie. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń
Ostatni dzień starego roku i pierwszy dzień 2018 roku upłynął w naszym powiecie spokojnie.Zgłoszenia dotyczyły głównie awantur domowych. Funkcjonariusze piskiej drogówki prowadzili działania w ramach akcji "Alkohol i narkotyki", kontrolując ponad 400 kierowców.

W ostatni dzień starego roku i pierwszy dzień Nowego Roku oficer dyżurny piskiej komendy przyjął 50 różnego rodzaju zgłoszeń, czyli o 10 mniej niż rok wcześniej- informuje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, Anna Szypczyńska. Interwencje dotyczyły w szczególności przypadków zakłócania ładu i porządku publicznego oraz awantur domowych wszczynanych zazwyczaj przez mężczyzn będących pod działaniem alkoholu.

W sylwestrową noc, tuż po północy, piscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Załoga karetki pogotowia poinformowała funkcjonariuszy, że potrzebuje pomocy przy nietrzeźwym mężczyźnie. Jak się okazało kompletnie pijany młody mężczyzna wyszedł sam na taras oglądać pokaz fajerwerków. Niestety wypadł przez balustradę. Przewieziony został do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń. Jak sam później powiedział wypał z balkonu przez nieuwagę.

Funkcjonariusze piskiej drogówki w Sylwestra prowadzili akcję „Alkohol i narkotyki”. Działania ich ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców lub będących pod działaniem środków odurzających.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości prawie 450 kierowców - kontynuuje Oficer Prasowy - Zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

Tuż po północy w Nowy Rok. na ul. Olsztyńskiej w Piszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo. Już podczas rozmowy policjanci czuli alkohol od kierującego tym autem. 27-letni mieszkaniec gminy Pisz odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kierowcy pobrano krew do analizy. Jeśli kierował fordem będąc pod działaniem alkoholu grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt