Data dodania: 06.12.2017  |  wyświetlenia: 2214
Wsparcie dla osób potrzebujących
Przedświąteczna pomoc żywnościowa
17 ton żywności otrzymał Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu w ramach programu pomocowego dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2017-2018 skierowany jest do rodzin, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniego posiłku. Wsparcie  trafia do osób, spełniających przesłanki wskazane w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekracza 200% odpowiedniego kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej. tj. nie więcej niż: 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej, 1028 zł dla osoby w rodzinie. Tak określony wymóg ma na celu wsparcie osób i rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, w sposób trwały i intensywny.

Program Pomoc Żywnościowa jest uzupełnieniem działań gmin w zakresie udzielania posiłku lub dożywiania dzieci najuboższych mieszkańców. Kwalifikacji do pomocy z tego działania dokonuje właśnie ośrodek pomocy społecznej.

Dostarczona do MOPS-u w Piszu żywność to sucha spożywka oraz produkty z długim terminem przydatności do spożycia, między innymi: makaron, ryż, kasza gryczana, mleko, gulasz wieprzowy, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet, filet z makreli, cukier i olej. Wydawanie żywności odbywa się w godzinach pracy ośrodka, tj. od 7.00 do 15.00. 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt