REKLAMA
Data dodania: 02.11.2017
Projekt gotowy, teraz PDK czeka na dofinansowanie
Piski Dom Kultury będzie wyglądał jak Hotel Graf York
Fot. Urban Architect Olsztyn
Tak wyglądać będzie Piski Dom Kultury w niedalekiej przyszłości. Ku uciesze wielu wreszcie zniknie z krajobrazu centrum miasta PRL-owski szary, smutny blok. W jego miejscu stanie, jak przystało na ośrodek kultury, budowla nawiązująca formą do przeszłości, ale w nowoczesnej odsłonie.

Budynek, w którym mieści się obecnie Piski Dom Kultury, ma ponad 50 lat i jeszcze nigdy nie był kompleksowo remontowany. To widać gołym okiem - obdrapana elewacja, przeciekający dach, grzyb na ścianach, popękane stropy, uszkodzone podłogi i wadliwe instalacje. Może dlatego, że sypie się wszystko, lepiej będzie zbudować od nowa. Tak też zrodził się pomysł na nowy Dom Kultury. Przyjęto, że koncepcja nowego obiektu nawiązywać będzie do Hotelu Graf York, który przed wojną stał w miejscu obecnego PDK.

fot. Urban Architect Olsztyn

Projekt wykonania modernizacji Piskiego Domu Kultury został zakończony i otrzymaliśmy pozwolenie na budowę - mówi Katarzyna Sobiech - dyrektor Piskiego Domu Kultury. Projekt przewiduje remont całego obiektu, wszystkich instalacji, dostosowanie sal dydaktycznych do potrzeb korzystających z oferty PDK, zwiększenie ilości sanitariatów, dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych itp.

Fot. Urban Architect Olsztyn

Projekt zakłada nowoczesne rozwiązania architektoniczne w tym również dobudowanie nowej, w pełni wyposażonej sali widowiskowej, mieszczącej 350 widzów. Koszt realizacji całego projektu wyniesie około 11 milionów złotych. Większość środków ma pochodzić z dotacji.

Pod koniec września złożyłam wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego w Olszynie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 - dodaje Katarzyna Sobiech. - Kwota dofinansowania, o jaką się ubiegamy to 7 milionów 650 tysięcy zł. Wyniki naboru będziemy znali prawdopodobnie pod koniec roku.

To kolejne działania mające na celu poprawienie miejskiej infrastruktury kulturalnej. Przypomnijmy, we wrześniu LGD Mazurskie Morze przyznała środki na przebudowę amfiteatru PDK.

Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt