Data dodania: 25.07.2005  |  wyświetlenia: 2775
Pisz - miasto idealne?
Pisz - miasto idealne?
Nowoczesne budownictwo, zagospodarowane tereny zielone oraz miejsca do rekreacji i wypoczynku. To jak na razie marzenie mieszkańców małych miasteczek. Problem stanowi najczęściej brak pomysłu na zmiany, lub zbyt niskie fundusze na realizację ewentualnych koncepcji. W przypadku Pisza sprawa ma się nieco inaczej - projektów mamy pod dostatkiem, gorzej z pieniędzmi.

Jak wyglądałby Pisz po ewentualnej modernizacji? Interesująco, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. O to troszczą się już od roku studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. W tym roku dołączyli do nich architekci z Politechniki Warszawskiej. 23 lipca w Urzędzie Miejskim w Piszu odbyła się druga wystawa prac koncepcyjnych młodych architektów, tworzących pod kierunkiem Tomasza Kamińskiego (PG) i Marcina Górskiego (PW).

W tym roku przedstawili oni plany zagospodarowania Placu Zamkowego, Placu Daszyńskiego oraz projekt Portu Jachtowego.

Wystawę poprzedziły wykłady Waldemara Brendy, Piotra Olszaka oraz Adama Żywiczyńskiego o tematyce hostoryczno - architektonicznej.

W sobotę rano na ulicach miasta odbyły się warszataty rysunkowe. Największym zainteresowaniem cieszył się Piski Ratusz.

Już wkrótce w portalu zamieścimy tegoroczne projekty wraz z ich charakterystyką, opracowaną przez samych autorów.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt