wkrótce
Promocje
wkrótce
Konkursy
Data dodania: 09.01.2017  |  wyświetlenia: 2285
Nietrzeźwy kierowca autobusu miejskiego wiózł dzieci do szkoły
Nietrzeźwy kierowca autobusu miejskiego wiózł dzieci do szkoły
Kierowca autobusu miejskiego marki Autosan, wiozący dzieci do jednej z piskich szkół, był pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali ten autobus do kontroli drogowej w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Kierujący miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu bądź grzywny.

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych policjanci piskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w rejonach szkół. Trwa bowiem policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze monitorują okolice szkół pod kątem bezpieczeństwa dzieci na przejściach dla pieszych. Kontrolują także przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych lub urządzeniach do przewozu dzieci. Sprawdzają stan techniczny autobusów szkolnych oraz stan trzeźwości ich kierowców.

W trakcie takiej kontroli autobusu w poniedziałek około godz. 8.00 w Piszu na ul. Wołodyjowskiego funkcjonariusze drogówki ujawnili kierowcę autobusu będącego pod działaniem alkoholu. To 60-letni mieszkaniec Pisza, który przywiózł uczniów do szkoły autobusem miejskim marki Autosan. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a pojazd przekazali właścicielowi.

Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” trwa nadal. Policjanci w dalszym ciągu będą zwracali uwagę na stan bezpieczeństwa przy szkołach na terenie całego powiatu piskiego.

Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu bądź grzywny.

Komentuj na Facebooku
005