wkrótce
Promocje
wkrótce
Konkursy
Data dodania: 09.12.2016  |  wyświetlenia: 5578
Urządził sobie Studio Melanż
Pilchy: Zdemolował świetlicę wiejską podczas zabawy andrzejkowej
Policjanci wyjaśnili sprawę zniszczenia mienia w świetlicy miejskiej w Pilchach. O całym zdarzeniu policję powiadomił sołtys. Kiedy wszedł do świetlicy stwierdził, że zniszczone zostały drzwi, plastikowe krzesełka i stoły, a na ścianie namalowany został napis. Wartość strat wycenił na kwotę prawie 700 złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze młodzież zorganizowała sobie tam zabawę andrzejkową bez wiedzy i zgody osób dorosłych. Do środka weszli przez drzwi wejściowe do piwnicy. Na imprezie bawiło się kilkanaście osób. Wśród nich był 18-latek, który zniszczył rzeczy znajdujące się w tym pomieszczeniu. Nastolatek między innymi połamał krzesła plastikowe i stoły, zniszczył drzwi wejściowe oraz namalował na ścianie brązową farbą duży napis. Sołtys wycenił wartość strat na kwotę blisko 700 złotych na szkodę Urzędu Miasta i Gminy Pisz.

 

 

Zatrzymany w tej sprawie 18-letni mieszkaniec piskiej gminy przyznał się do postawionego mu zarzutu zniszczenia mienia. Nie kwestionował swojej winy. Nie potrafił jednak wytłumaczyć policjantom, dlaczego zniszczył sprzęty w świetlicy. Powiedział jedynie, funkcjonariuszom prowadzącym sprawę, że tego dnia był pod działaniem alkoholu.

Nastolatkowi grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Komentuj na Facebooku
054