wkrótce
Promocje
wkrótce
Konkursy
Data dodania: 01.12.2016  |  wyświetlenia: 4118
Nietrzeźwy kierowca autobusu wiózł dzieci do szkoły
Fot. Policja Pisz
Kierowca autobusu marki Autosan, wiozący dzieci do jednej ze szkół na terenie gminy Orzysz, był nietrzeźwy. O zdarzeniu policję powiadomili funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, którzy zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierujący miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W czwartek po godz. 7.00 oficer dyżurny piskiej policji otrzymał zgłoszenie od funkcjonariuszy z Wydziału Inspekcji Transportu Drogowego w Olsztynie Oddział w Ełku. Zgłosili, że na terenie gminy Orzysz zatrzymali do kontroli drogowej autobus szkolny, którego kierowca jest najprawdopodobniej pod działaniem alkoholu.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że kierującym autobusem szkolnym marki Autosan jest 56-letni mieszkaniec Orzysza. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Autobusem tym jechało 20 dzieci do jednej ze szkół na terenie orzyskiej gminy. W tej sytuacji przewoźnik podstawił inny autokar, który bezpiecznie dowiózł uczniów na lekcje. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Pisz

Opinie i komentarze
005