wkrótce
Promocje
wkrótce
Konkursy
Data dodania: 07.01.2017  |  wyświetlenia: 33365
Świąteczny orszak z Maryją, Józefem i mnóstwem króli
Ulicami Pisza przeszedł Orszak Trzech Króli. Trzaskający mróz sprawił, że organizatorzy zmienili nieco scenariusz wspólnego świętowania, ale atmosfera i tak była gorąca.

Było kolorowo, radośnie i świątecznie. Gorącej atmosfery podczas piskiego Orszaku Trzech Króli nie ostudził nawet kilkunastostopniowy mróz, choć na pewno dał się we znaki. Piszanie ze wszystkich parafii po raz kolejny wspólnie świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego, która tradycyjnie wiąże się z postaciami Kacpra, Melchiora i Baltazara, mędrcami ze Wschodu, podążającymi za gwiazdą do narodzonego Jezusa, by złożyć mu hołd.

Orszak wyruszył z kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela. Otwierała do gwiazda, były kolorowe proporce, a także Święta Rodzina z całą świtą. Pod kościołem rozdawano papierowe korony i wielu uczestników ozdobiło nimi swoje głowy schowane pod czapkami i kapturami. Przemarsz ulicami Pisza połączony był z jasełkami. Przedstawienie na placu Daszyńskiego zostało osadzone we współczesnych realiach. Mówiło o problemach młodych Polaków, którzy często stają przed wyborami moralnymi. Kolejne inscenizacje, ze względu na przenikliwe zimno, zaprezentowano w kościele pw. Św. Józefa. Na zakończenie orszaku odbyło się także wspólne kolędowanie.

Święto Trzech Króli jest szczególnie ważne dla chrześcijan w obrządku prawosławnym, którzy nieco później obchodzą Boże Narodzenie. Wieczorem odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna i tradycyjne przełamanie prosforą.

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
022